kobieta sprząta łazienkę

Jak szybko i niewielkim nakładem sił utrzymać czystość w łazience?

Łazienka to miejsce, w którym utrzymanie czystości jest niezwykle ważne. Jeśli myślisz, że musi to być męczące i czasochłonne zajęcie, to jesteś w błędzie. Dzięki kilku prostym, ale bardzo skutecznym zabiegom, sprzątnięcie Twojej łazienki zajmie kilkanaście minut.

Co będzie Ci potrzebne do sprawnego posprzątania łazienki?

W sprawnej i szybkiej pracy ważne jest odpowiednie przygotowanie zaplecza. W przypadku naszej łazienki niezbędne będą następujące przedmioty i środki:

  1. papierowe ręczniki,
  2. szczotka do WC,
  3. szorstka gąbka,
  4. mop,
  5. szczoteczka do zębów,
  6. płyn do mycia szyb,
  7. ocet spirytusowy,
  8. soda oczyszczona,
  9. mleczko do czyszczenia urządzeń sanitarnych.

Od czego zacząć sprzątanie łazienki?

Całą pracę zaczynamy dzień wcześniej. Przed snem należy zalać toaletę połową szklanki octu i pozostawić tak do rana. Ocet skutecznie rozprawi się z osadami powstającymi w toalecie. Do mycia deski sedesowej, muszli i umywalki najlepiej użyć sody oczyszczonej. Środek ten z powodzeniem zastępuje dostępne w sklepach środki chemiczne.

Podczas mycia lustra niezwykle ważny jest kierunek. Najlepiej pryskać lustro środkiem do mycia szyb od dołu do góry i stopniowo czyścić je za pomocą ręczników papierowych. Postępując w ten sposób łatwiej poradzimy sobie z ewentualnymi zaciekami.

Podobnie postępujemy z brodzikiem, kabiną prysznicową oraz płytkami. Płyn do mycia szyb zastępujemy mleczkiem do czyszczenia, a czyszczenie rozpoczynamy od lewej strony na dole i stopniowo kierujemy się ku górze oraz prawej stronie. Tutaj lepszym narzędziem będzie szorstka gąbka.

sprzątanie toalety w łazience

Do czyszczenia fug między płytkami najlepiej nadaje się stara szczoteczka do zębów. Dzięki jej niewielkim rozmiarom można dotrzeć w każdy, trudno nawet dostępny zakamarek.

Dzięki tym kilku zasadom szybko i bez problemu przywrócisz blask swojej łazience. Prawda, że proste?