Sprzątanie mieszkania

Codzienne sprzątanie? Kilka trików, które ułatwią codzienne porządki

Codzienne sprzątanie to czasochłonne zajęcie. Mało kto lubi poświęcać im więcej czasu niż to niezbędne. Istnieją sprawdzone metody, aby czynności związane z codziennymi porządkami skrócić. Dzięki kilku prostym trikom zyskamy sporo czasu i oszczędzimy sobie niepotrzebnej pracy.

Czyszczenie czajnika.

Żeby poradzić sobie z nagromadzonym w czajniku osadem należy wlać do niego pół szklanki wody wraz ze szklanką octu. Wystarczy zagotować tę miksturę, aby pozbyć się kamienia. Po zagotowaniu należy wylać wodę i dokładnie wypłukać czajnik oraz zagotować w nim kolejną porcję wody. Płukanie i gotowanie wody wykonujemy przynajmniej dwukrotnie zanim przygotujemy kawę lub herbatę.

Plamy z czerwonego wina, barszczu lub czerwonych owoców.

Trudne do usunięcia nawet za pomocą wybielaczy. Wystarczy jednak odrobina soli nasypana na plamę i pozostawiona na kilka minut. Potem należy spłukać sól zimną wodą i wyprać ubranie. Plamy powinny bez problemu zniknąć.

Czyszczenie piekarnika

Do czyszczenia wnętrza piekarnika najlepsza będzie mieszanka sody oczyszczonej z wodą w proporcjach pół na pół. Do mieszaniny należy dodać szczyptę soli. Tak przygotowaną miksturę nakładamy na przypalenia wewnątrz piekarnika. Po kilku minutach szorujemy aby usunąć przypalenia, a następnie wycieramy wnętrze wilgotną ściereczką. Piekarnik będzie wyglądać jak nowy.

Sprzątanie piekarnika

Słuchawka prysznica.

Normalnie element trudny do umycia. Wystarczy jednak foliowa torebka, do której wlewamy wodę i ocet w równych ilościach. Woreczek zawiązujemy wokół czyszczonego elementu i pozostawiamy na 30 minut. Po tym czasie bez problemu pozbędziemy się osadu z kamienia.

Spodnia część żelazka.

Przypalenia z tej części żelazka łatwo usuniemy odrobiną pasty do zębów. Pastę należy nałożyć na stopkę żelazka i pozostawić do wyschnięcia. Potem wystarczy ją usunąć za pomocą wilgotnej gąbki.

Garnki.

Przypalone garnki wystarczy zalać coca colą. Po godzinie przypalenia będą dużo łatwiejsze do usunięcia.